3:25 pm - Perşembe Ekim 2, 2014

Evde Yapılabilecek İşler Nelerdir? 2014

Çarşamba, 25 Eylül 2013, 23:09 | Ek gelir, Ek iş, Ek iş ilanları, Ek iş imkanı | 1 yorum
Yazar Ahmet

Özellikle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen ev hanımları evde ek iş yapmak istiyorlar. Evde yapılan işler çok gelir sağlamasa da küçük tefek gereksinimların giderilmesine, birikime katkı sağlıyor. Bunu ayrım eden firmalarda iş yerinde çalıştırmak yerine evde kadınlara iş vererek sigorta ve maaş ödemeden mahsul üretebiliyorlar.
Kadınların evde yapabilecekleri pek çok iş vartur. El becerilerine dayalı olan bu işlerin malzemeleri yaptıran firmalarca karşılanmaktadır. Bu işlerden biri evde kına paketleme işidir. Kına gecelerinde gelen çağrılilere dağıtılan kınaları evde paketleyerek para kazanabilirsiniz. Yaptığınız paket üzerinden değil de kilo hesabıyla para kazanacağınız bu işte eliniz hızlandıkça gün dahilinde paketleyeceğiniz kına miktarı da arkaacaktır. Buna benzer bir iş olan çerez paketleme işinden de evinizde para kazanabilirsiniz. Bu işleri düğünler dahilin kına ve çerez gibi malzemeleri satan yerlerden bulabilirsiniz.

Evlerde hanımların ya da beylerin yapacağı işlerden biri de evde mandal yapmaktır. Size mandal yaptıran firma mandal makinasını size yollayacaktır. Mandal makinası ile 5 ya da 6 saatte rahatlıkla bir kilo mandal yapabilirsiniz. Grubunuzu oluşturarak da çevrenizdeki kişilerle mandal yaptıran yerleri arayabilirsiniz. Kilo başına 13 – 15 TL kazanabilirsiniz. Mandalla alakali işleri pek çok kentde pek çok firma yapmaktadır. Bu duyurulara internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çocuk bakımı da evde yapılabileceğiniz bir iş. Aileler gün boyunca çalıştıkları dahilin çocuklarının mektepdan arkaa kalan vakitlarında onlarla alakalenebilecek birilerini aramaktadır. Ailenin onayına göre çocuklar ile kendi evinizde alakalenebilirsiniz. Böyle bir işi yapmak istiyorsanız sabırlı ve çocukları seven biri olmanız gerekmektedir. Ayrıca aileye aşılayacağınız güven de oldukça mühim olacağı dahilin güvenilir biri olmalısınız. Bu iş ile hem evinizden çıkmamış hem de çalışmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Evlere Tesbih Dizme İşi Veren Yeni Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 yorum var Evde Yapılabilecek İşler Nelerdir? 2014

  1. Medine diyor ki:

    izmirde oturuyorum

yorum yapabilirsiniz

Önceki yazıyı okuyun:
Malulen Emeklilik Şartları Nelerdir Bağkur

Malulen Emeklilik Şartları Nelerdir Bağkur Bağkur malulen emeklilik şartları dediğimizde son dönemlerin en popüler konularından birisine değinmiş bulunuyoruz. Malulen emeklilik,...

Kapat